Your cart

Your cart is empty

All

New
Blue Zebra Primrose

Blue Zebra Primrose

1 for $12.99

Unit price
per

1 for $12.99

Unit price
per

New
Five Seasons of Jam

Five Seasons of Jam

1 for $24.99

Unit price
per

1 for $24.99

Unit price
per

New
The Old Farmer’s Almanac Flower Gardener’s Handbook

1 for $17.99

Unit price
per

New
Red Labyrinth Dahlia

Red Labyrinth Dahlia

Outstanding Color Never Fades

3 for $22.99

Unit price
per

3 for $22.99

Unit price
per

New
White Frost Peony

White Frost Peony

Starting at $17.99

Unit price
per

Starting at $17.99

Unit price
per

New
Firepot Dahlia

Firepot Dahlia

Striking in the Vase

3 for $26.99

Unit price
per

3 for $26.99

Unit price
per

Web Exclusive
WellBuilt™ Basics - trowel and cultivator

WellBuilt™ Basics - trowel and cultivator

A Thoughtful Gift of Classic Form & Function

1 for $49.99

Unit price
per

1 for $49.99

Unit price
per

New
Grow Small Gardens

Grow Small Gardens

1 for $12.99

Unit price
per

1 for $12.99

Unit price
per

New
Raised - Bed Gardening For Beginners

Raised - Bed Gardening For Beginners

1 for $14.99

Unit price
per

1 for $14.99

Unit price
per

New
Passion for Red Daylily

Passion for Red Daylily

1 for $12.99

Unit price
per

1 for $12.99

Unit price
per

South Seas Reblooming Daylily

South Seas Reblooming Daylily

Enchanting color and ruffles

Starting at $14.99

Unit price
per

Starting at $14.99

Unit price
per

Mason Bee Replacement Tubes

Mason Bee Replacement Tubes

Welcome Bees to Your Landscape

1 for $14.99

Unit price
per

1 for $14.99

Unit price
per

Rainbow Happy Trails™ Groundcover Rose Plant

Rainbow Happy Trails™ Groundcover Rose Plant

Perfect for front borders, edging and containers.

Starting at $34.99

Unit price
per

Starting at $34.99

Unit price
per

Web Exclusive
Shaker's Prayer Siberian Iris

Shaker's Prayer Siberian Iris

Ideal for planting near water features

3 for $12.99

Unit price
per

3 for $12.99

Unit price
per

New
Growing Under Cover

Growing Under Cover

1 for $24.99

Unit price
per

1 for $24.99

Unit price
per

New
Ruby Stella Reblooming Daylily

Ruby Stella Reblooming Daylily

1 for $12.99

Unit price
per

1 for $12.99

Unit price
per

Canning Tools Kit

Canning Tools Kit

7 must-have tools

1 for $24.99

Unit price
per

1 for $24.99

Unit price
per

New
Pruning and Training: What, Where and How to Prune

1 for $34.99

Unit price
per

Web Exclusive
Digital Soil PH Meter

Digital Soil PH Meter

1 for $44.99

Unit price
per

1 for $44.99

Unit price
per

New
Homegrown Produce - Adult T-Shirt
Fragrant Cloud Honeysuckle Plant

Fragrant Cloud Honeysuckle Plant

Sweet Fragrance for Your Trellis

1 for $22.99

Unit price
per

1 for $22.99

Unit price
per

New
Europa Astilbe

Europa Astilbe

Starting at $19.99

Unit price
per

Starting at $19.99

Unit price
per

Web Exclusive
Bat House

Bat House

1 for $59.99

Unit price
per

1 for $59.99

Unit price
per

WellBuilt™ Caddy

WellBuilt™ Caddy

Give the Gift of Stylish Organization

1 for $39.99

Unit price
per

1 for $39.99

Unit price
per

New
Grow Great Vegetables Illinois

Grow Great Vegetables Illinois

1 for $19.99

Unit price
per

1 for $19.99

Unit price
per

New
Herb Everleaf Lemon Basil

Herb Everleaf Lemon Basil

Award-Winning, Improved Variety

1 for $7.99

Unit price
per

1 for $7.99

Unit price
per

Web Exclusive
Red Delicious Apple Tree

Red Delicious Apple Tree

An American classic

1 for $89.99

Unit price
per

1 for $89.99

Unit price
per

New
Ground Rules

Ground Rules

1 for $19.99

Unit price
per

1 for $19.99

Unit price
per

New
Beekeeping for Gardeners

Beekeeping for Gardeners

1 for $25.99

Unit price
per

1 for $25.99

Unit price
per

New
Lisianthus Cessna Blue Picotee III

Lisianthus Cessna Blue Picotee III

Repeat Blooms All Season

1 for $7.99

Unit price
per

1 for $7.99

Unit price
per

Jelly Making Kit

Jelly Making Kit

Take the mess out of jelly making

1 for $29.99

Unit price
per

1 for $29.99

Unit price
per

Pink Pampas Grass Plant

Pink Pampas Grass Plant

Attractive yard screen alternative

1 for $12.99

Unit price
per

1 for $12.99

Unit price
per

New
The Produce Companion

The Produce Companion

1 for $39.99

Unit price
per

1 for $39.99

Unit price
per

New
Grow Great Vegetables Minnesota and Wisconsin

Grow Great Vegetables Minnesota and Wisconsin

1 for $19.99

Unit price
per

1 for $19.99

Unit price
per

New
The Encyclopedia of Cut Flowers

The Encyclopedia of Cut Flowers

1 for $29.99

Unit price
per

1 for $29.99

Unit price
per

Web Exclusive
A La Carte Mobile Garden

A La Carte Mobile Garden

Portable, Customizable Gardening

1 for $224.99

Unit price
per

1 for $224.99

Unit price
per

{"statementLink":"","footerHtml":"","hideMobile":false,"hideTrigger":false,"disableBgProcess":false,"language":"en","position":"left","leadColor":"#146ff8","triggerColor":"#146ff8","triggerRadius":"50%","triggerPositionX":"left","triggerPositionY":"bottom","triggerIcon":"people","triggerSize":"medium","triggerOffsetX":20,"triggerOffsetY":20,"mobile":{"triggerSize":"small","triggerPositionX":"left","triggerPositionY":"bottom","triggerOffsetX":10,"triggerOffsetY":10,"triggerRadius":"50%"}}